2018-2019 Akademik Yılı Öğrenci Spor Turnuvaları’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

16 Kasım 2018 tarihinde masa tenisi müsabakalarıyla başlayan 2018 – 2019 Akademik Yılı Öğrenci Spor Turnuvaları, 21 Aralık 2018 tarihinde oynanan Basketbol turnuvası final maçı ile sona ermiş ve turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri takdim edilmiştir. 

Turnuvaya 8 Fakülte / Yüksekokul’dan toplam 165 sporcu katılmıştır. Turnuvalara katılım sağlayan Fakülte / Yüksekokul sayısı, sporcu sayısı ve oynanan müsabaka sayıları şu şekilde olmuştur:

                                                                 Basketbol       Voleybol    Masa Tenisi        Satranç

Toplam Fakülte / Yüksekokul Sayısı 7 4 8 4 8 Fakülte / Yüksekokul
Toplam Sporcu Sayısı 100 46 12 7 165 sporcu
Toplam Müsabaka Sayısı 13 6 12 13 44 müsabaka

Turnuva sonunda dereceye giren takımlar ve öğrenciler tüm branşlarda şu şekilde oluşmuştur:

BASKETBOL

  1. Mühendislik Fakültesi
  2. Meslek Yüksekokulu
  3. Mimarlık Fakültesi

 

VOLEYBOL

  1. Mimarlık Fakültesi
  2. Mühendislik Fakültesi
  3. Sanat ve Tasarım Fakültesi

 

KADINLAR MASA TENİSİ

  1. Gamze BAĞ (Mimarlık Fakültesi)
  2. Shanaz BAYRAMDURDYYEVA (İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi)
  3. Seden YAVUZ (Yabancı Diller Yüksekokulu)

 

ERKEKLER MASA TENİSİ

  1. Egemen AKBAL (Mühendislik Fakültesi)
  2. Hakan ŞANLI (Mühendislik Fakültesi)
  3. Burak ARİFOĞLU (İşletme Fakültesi)

 

SATRANÇ

  1. Mürsel Sinan AYAZ (Mühendislik Fakültesi)
  2. Berken SERTOĞLU (Fen Bilimleri Enstitüsü)
  3. İsmail ADALI (Yabancı Diller Yüksekokulu)

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

2018 – 2019 AKADEMİK YILI

FAKÜLTELER / YÜKSEKOKULLAR ARASI

ÖĞRENCİ SPOR TURNUVALARI SONUÇLARI

NO BRANŞ TARİH SAAT TAKIM SKOR TAKIM
1 Masa Tenisi 16.11.2018 14:00 Batu YÜNCÜLER 3 1 Ozan YAŞAR (1.Maç)
2 Kadın Masa Tenisi 16.11.2018 14:30 Shanaz BAYRAMDURDYEVA 3 0 Seden YAVUZ
3 Basketbol 19.11.2018 13:30 Meslek Yüksekokulu 70 76 Mühendislik Fakültesi
4 Basketbol 19.11.2018 15:00 Hukuk Fakültesi 31 78 İşletme Fakültesi
5 Satranç 21.11.2018 14:00 Berken SERTOĞLU 2 0 İsmail Altar ULAŞ
6 Satranç 21.11.2018 14:00 Mürsel Sinan AYAZ 2 0 İsmail ADALI
7 Masa Tenisi 23.11.2018 14:00 Batu YÜNCÜLER 0 3 Burak KÖSEOĞLU (2.Maç)
8 Masa Tenisi 23.11.2018 14:30 Egemen AKBAL 3 0 Efe KAVAS (3.Maç)
9 Masa Tenisi 23.11.2018 15:00 Alp Kağan GÜNGÖRDÜ 0 3 Hakan ŞANLI (4.Maç)
10 Masa Tenisi 23.11.2018 15:30 Tuğra DOĞANGÜNEŞ 1 3 Burak ARİFOĞLU (5.Maç)
11 Satranç 26.11.2018 14:00 Muhammet Enes KARACA 2 0 İsmail ADALI
12 Satranç 26.11.2018 14:00 Hassan ELSAWAF 0 2 Mürsel Sinan AYAZ
13 Basketbol 27.11.2018 13:30 Sanat Tasarım Fakültesi 36 63 Mimarlık Fakültesi
14 Basketbol 27.11.2018 15:00 Hukuk Fakültesi 50 74 Meslek Yüksekokulu
15 Satranç 29.11.2018 14:00 İsmail Altar ULAŞ 0 2 Göktürk TURAN
16 Satranç 29.11.2018 14:00 Hassan ELSAWAF 0 2 Muhammet Enes KARACA
17 Basketbol 30.11.2018 13:30 Yabancı Diller Yüksekokulu  20  0 Sanat Tasarım Fakültesi
18 Basketbol 30.11.2018 15:00 İşletme Fakültesi  71  79 Mühendislik Fakültesi
19 Basketbol 4.12.2018 10:00 Yabancı Diller Yüksekokulu  44 26  Mimarlık Fakültesi
20 Voleybol 5.12.2018 15:30 Sanat Tasarım Fakültesi 0 2 Mimarlık Fakültesi
21 Voleybol 5.12.2018 16:30 Yabancı Diller Yüksekokulu 0 2 Mühendislik Fakültesi
22 Basketbol 7.12.2018 13:30 Meslek Yüksekokulu 75 69 İşletme Fakültesi
23 Basketbol 7.12.2018 15:00 Mühendislik Fakültesi 20 0 Hukuk Fakültesi
24 Satranç 10.12.2018 14:00 Berken SERTOĞLU 2 0 Göktürk TURAN
25 Satranç 10.12.2018 14:00 Muhammet Enes KARACA 0 2 Mürsel Sinan AYAZ
26 Satranç 10.12.2018 14:00 İsmail ADALI 2 0 Hassan ELSAWAF
27 Masa Tenisi 11.12.2018 14:00 Burak KÖSEOĞLU  1  3 Egemen AKBAL
28 Masa Tenisi 11.12.2018 14:30 Hakan ŞANLI 3 0 Burak ARİFOĞLU
29 Kadın Masa Tenisi 11.12.2018 15:00 Seden YAVUZ 0 3 Gamze BAĞ
30 Voleybol 12.12.2018 15:30 Yabancı Diller Yüksekokulu 0 2 Sanat Tasarım Fakültesi
31 Voleybol 12.12.2018 16:30 Mühendislik Fakültesi 0 2 Mimarlık Fakültesi
32 Basketbol 13.12.2018 13:30 Mühendislik Fakültesi 67   46 Mimarlık Fakültesi
33 Basketbol 13.12.2018 15:00 Yabancı Diller Yüksekokulu 60   71 Meslek Yüksekokulu
34 Satranç 14.12.2018 14:00 Mürsel Sinan AYAZ 2 0 İsmail ADALI
35 Satranç 14.12.2018 14:00 Berken SERTOĞLU 2 0 Muhammet Enes KARACA
36 Kadın Masa Tenisi 17.12.2018 14:00 Gamze BAĞ 3 0 Shanaz BAYRAMDURDYEVA
37 Masa Tenisi 17.12.2018 14:30 Burak KÖSEOĞLU 0 3 Burak ARİFOĞLU
38 Masa Tenisi 17.12.2018 15:00 Hakan ŞANLI 2 3 Egemen AKBAL
39 Satranç 18.12.2018 14:00 Muhammet Enes KARACA 0 2 İsmail ADALI
40 Satranç 18.12.2018 14:00 Mürsel Sinan AYAZ 2 0 Berken SERTOĞLU
41 Voleybol 19.12.2018 15:30 Mimarlık Fakültesi 2 0 Yabancı Diller Yüksekokulu
42 Voleybol 19.12.2018 16:30 Mühendislik Fakültesi 2 0 Sanat Tasarım Fakültesi
43 Basketbol 21.12.2018 11:00 Yabancı Diller Yüksekokulu 29 41 Mimarlık Fakültesi
44 Basketbol 21.12.2018 12:30 Meslek Yüksekokulu 61   63 Mühendislik Fakültesi